Історія філії "Рефрижераторна вагонна компанія" акціонерного товариства "Українська залізниця":

23 грудня 1996 року за наказом Укрзалізниці №254-Ц засновано Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень «Укррефтранс». Підприємство утворилося на базі злиття рефрижераторних вагонних депо «Фастів» Південно-Західної залізниці, «Синельникове» Придніпровської залізниці, «Каховка» Одеської залізниці та «Тернопіль» Львівської залізниці. Наказом Укрзалізниці директором «Укррефтрансу» було призначено Олександра Миколайовича Пенькового, він на той час очолював трудовий колектив рефрижераторного вагонного депо «Фастів», де і було визначено місце розташування новоствореного підприємства. Підприємство створено з метою єдиного координатора у здійсненні господарської та комерційної діяльності при перевезенні швидкопсувних вантажів і спрямованої на підвищення ефективності використання рефрижераторного рухомого складу, більш повного задоволення потреб вантажовласників та розширення сфери послуг
В 2000 році була проведена реорганізація підприємства, за наказом Міністерства транспорту України були відокремлені і передані у підпорядкування залізниць для здійснення ремонту пасажирських вагонів, ремонтні бази депо «Синельникове» та «Каховка», а в 2003 році – «Тернопіль». На дільницях зазначених депо у користуванні залишили рефрижераторний рухомий склад, де створили ділянки його ремонту, і штат поїзних працівників для обслуговування рефрижераторних секцій Нарада в ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»
В 2004 році Фастівське рефрижераторне вагонне депо було поділено на дві дільниці: вагоноремонтну і експлуатаційну. Після всіх реорганізаційних процесів у структурі «Укррефтрансу» з 01.03.2004 року стали функціонувати п’ять дільниць: 1 вагоноремонтна – у Фастові та 4 експлуатаційні в містах Синельникове, Каховка, Тернопіль, Фастів Будівництво в ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»
Майже 14 років незмінним керівником ДП УДЦЗРП «Укррефтранс» був Олександр Миколайович Пеньковий. Про успішне функціонування підприємства свідчать його здобутки. З 2005 до 2010 року Головним управлінням вагонного господарства Укрзалізниці на його базі проведено близько десяти шкіл передового досвіду. Центр «Укррефтранс» отримав чимало нагород, у тому числі і Лауреатський диплом Міжнародної Академії рейтингових технологій і соціології «Золота Фортуна» 10 років ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»
В 2010 році на підприємстві відбулася зміна керівника. У зв’язку з обранням О.М.Пенькового на посаду Фастівського міського голови наказом держадміністрації Укрзалізниці директором ДП УДЦЗРП «Укррефтранс» 7 грудня 2010 року було призначено Василя Михайловича Ільчишина, який пропрацював на підприємстві до квітня 2016 року
Всі ці роки підприємство мало стабільні фінансові показники, на баланс підприємства було передано понад 9 тисяч критих вагонів що дало чудові тенденції на перспективи розвитку ДП УДЦЗРП «Укррефтранс»
01 грудня 2015 року відбулася реорганізація підприємства шляхом зміни організаційно-правової форми – злиття та перейменування у філію «Рефрижераторна вагонна компанія» публічного акціонерного товариства «Українська залізниця»
Антикорупційна програма